Klimatizácia

Náš autoservis vykonáva opravy klimatizácií všetkých motorových vozidiel. Poskytujeme komplexné služby v starostlivosti o auto klimatizácie. Väčšina vozidiel je v súčasnosti vybavená klimatizáciou vozidla, preto je nevyhnuté myslieť na pravidelnú údržbu pre zachovanie bezproblémovej funkčnosti a čistoty. V prípade zanedbania starostlivosti sa môže stať tento systém nefunkčný, pričom na opravu bude potrebné vynaložiť nemalé finančné prostriedky.

Čistenie a doplnenie chladiaceho média – recyklácia

Na plnenie klimatizácií používame chladivo R134a aj chladivo R1234yf, ktoré sa používa v nových vozidlách. Pred filtráciou klimatizácie sa odporúča vykonať diagnostiku klimatizácie. Pri používaní klimatizácie dochádza k pozvoľnému úniku média a naviac toto médium pohlcuje vodné pary, ktoré môžu poškodiť kompresor klimatizácie.

Súčasťou čistenia a doplnenia chladiaceho média servisným prístrojom je aj test tesnosti chladiacej sústavy a doplnenie oleja. Odporúčame nechať si chladiace médium vyčistiť a doplniť aspoň raz ročne, resp. raz za 2 roky. Interval čistenia chladiaceho média závisí od intenzity používania klimatizácie vo vozidle.

Dezinfekcia klimatizácie

Pre pocit čistoty a vône vo vašom aute značne prispeje aj dezinfekcia klimatizácie. Počas používania klimatizácie dochádza v jej útrobách k tvorbe plesni ,vírusov a baktérii. Vo veľkej nevýhode sú najmä alergici a deti. Preto sa odporúča minimálne 1x ročne klimatizáciu vyčistiť. Pri dezinfekcií klimatizácie sa odporúča vymeniť aj peľový filter, ktorý filtruje všetky nečistoty nasávané z vonkajšieho prostredia.

Vykonávame dva spôsoby dezinfekcie klimatizácie:

  • Dezinfekcia klimatizácie ULTRAZVUKOM ( TEXA )
    Čistenie klimatizácie ultrazvukom je účinný spôsob ako z telesa výparníka odstrániť pevné častice nečistôt a prach. Ultrazvukový prístroj vysokofrekvenčným kmitaním generuje z dezinfekčnej kvapaliny jemnú studenú hmlu, ktorá pomáha vyplaveniu pevných nečistôt, prachu, odumretých zárodkov plesní a baktérií z celého telesa klimatizácie.

  • Dezinfekcia klimatizácie OZÓNOM
    Profesionálne ozónový generátor Waeco Ozongenerator vysokej kvality slúži predovšetkým pre veľmi účinné odstraňovanie rôznych zápachov vo vozidlách. Úporný zápach vo vnútri automobilu je častým problémom. Vzniká v dôsledku znečistenia napr. rozliate mlieko a iné nápoje, zvratky, zápach z prevážania zvierat, plesní, fajčenia a podobne.
Vo všetkých týchto prípadoch pomáha profesionálne ozónový generátor, ktorý s pomocou elektrickej energie premieňa kyslík na ozón (molekula ozónu má 3 atómy kyslíka). Ozón dokáže štiepiť kyslíkové atómy a oxidovať organické substancie. Oxidáciou likviduje vysokomolekulárne zlúčeniny, chlórované bifenyly, organické zlúčeniny, jedovaté aromatické látky, kyanidy, fenoly, síru, železo, mangán.

Detoxikačnou schopnosťou likviduje karcinogény. Silný deodorizačný efekt spôsobuje rozrušenie zapáchajúcich látok a tým redukciu zápachu. Dostatočné koncentrácie ozónu likvidujú alebo neutralizujú napr. odolné plesne, nepríjemný zápachy, baktérie, vírusy, mikróby, atď. V automobiloch potom zostáva len čistý kyslík.